LEGIMI

Od stycznia do grudnia 2020 w naszej bibliotece uzyskacie Państwo dostęp do platformy e-booków LEGIMI. Z oferty mogą skorzystać czytelnicy biblioteki, posiadający kartę biblioteczną. Po jej okazaniu, w bibliotece głównej będzie można otrzymać specjalny kod. Następnie, korzystając z podanego na naszej stronie www. linku do zasobu www.legimi.pl/mazowieckie, należy założyć konto na LEGIMI – wystarczy do tego adres e-mail czytelnika – i aktywować kod. Należy to zrobić w trakcie bieżącego miesiąca od momentu pobrania kodu – nieaktywowanie kodu we wskazanym okresie powoduje, że kod ten wygasa, a czytelnik traci możliwość ponownego ubiegania się o kod w kolejnych miesiącach. Z LEGIMI można korzystać także na tablecie lub smartfonie (należy pobrać dedykowaną aplikację) oraz na czytniku (oprócz czytników Kindle). Jedno konto może być aktywowane na dwóch urządzeniach. Kody ważne są miesiąc, po upływie tego czasu należy zgłosić się do biblioteki po nowy kod. Biblioteka dysponuje 35 kodami miesięcznie.