CHINY : PAŃSTWO (OD) ŚRODKA

16 listopada 2016 r.  w raszyńskiej bibliotece odbyło się spotkanie poświęcone kulturze i historii Chin. Poprowadziła je Agnieszka Putkiewicz, która jest z wykształcenia kulturoznawcą sinologiem. Po studiach na Uniwersytecie Warszawskim wyjechała na kilka lat na stypendia do Szanghaju i Tajpej. Pracowała jako tłumaczka i pilotka polskich wycieczek do Chin i chińskich po Polsce. Uczy języka chińskiego oraz sztuki kaligrafii chińskich znaków. Jest autorką książek „Powiew Wschodu”, „Puka w Chinach” oraz poezji, np. „Medytacje nad czajniczkiem” i tłumaczeń bajek. W programie spotkania znalazła się także ceremonia parzenia herbaty wraz z chińskim poczęstunkiem.

Spotkanie było częścią projektu „Literacki Jedwabny Szlak”, w którym nasza biblioteka oraz biblioteki w Nadarzynie i Komorowie są partnerami Fundacji Edukacji Międzykulturowej.