E-BOOKI

Porozumienie zawiązane między wybranymi bibliotekami Mazowsza, tworzącymi Mazowieckie Konsorcjum Bibliotek Publicznych ponownie zaowocowało wspólnym wykupieniem rocznego dostępu do największej polskiej platformy, oferującej publikacje w wersji elektronicznej – LIBRA.IBUK.PL. W związku z tym nasi Czytelnicy mogą od 3 stycznia 2018 roku bezpłatnie czytać ponad pięćset nowiutkich e-książek (lista tytułów poniżej).

Lista tytułów e-booków – 2018-2019

Z platformy LIBRA.IBUK.PL można skorzystać zarówno na miejscu, w bibliotece, jak i zdalnie: w domu, w pracy, czy na uczelni – wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu.  W razie problemów, bibliotekarze chętnie pomogą – osobiście, poprzez e-mail (info@bibliotekaraszyn.pl) i telefonicznie (22 720-03-81). Warto także zapoznać się z pomocnymi filmikami instruktażowymi na stronie http://libra.ibuk.pl/pomoc.

Osoby, które w zeszłych latach korzystały z platformy i założyły konta MyIBUK, wciąż będą mieć do nich dostęp, ale po zalogowaniu do konta wyświetli się komunikat o utracie ważności kodu PIN – należy się wtedy zgłosić do biblioteki po nowy kod. Zachęcamy do skorzystania z oferty!