TEKST ŁATWY DO CZYTANIA (ETR)

Informacje o Gminnej Bibliotece Publicznej w Raszynie w języku łatwym do czytania i rozumienia – ETR (EASY TO READ)

CO ROBIMY?

Biblioteka zajmuje się udostępnianiem zbiorów i upowszechnianiem kultury na terenie gminy Raszyn.

Z Biblioteki możesz wypożyczyć do domu różne zbiory biblioteczne.

Są tu książki, książki mówione, książki elektroniczne, filmy, czasopisma, zbiory regionalne. Możesz też otrzymać dostęp do baz e-booków.

Możesz też poczytać na miejscu i skorzystać z komputerów z Internetem lub pracować na swoim sprzęcie poprzez sieć Wi-Fi.

W Bibliotece odbywają się różne spotkania: klubu czytelniczego, z pisarzami, warsztaty, wystawy, lekcje biblioteczne i inne.

Do biblioteki zapiszesz się w recepcji w holu biblioteki głównej. Będziemy potrzebować Twojego numeru PESEL. W recepcji możesz skorzystać z pomocy tłumacza migowego online oraz pętli indukcyjnej. Otrzymasz tam własną plastikową kartę biblioteczną, którą możesz sfotografować, by nie nosić jej przy sobie. Pamiętaj o terminowym zwrocie materiałów, wypożyczamy je na 30 dni z możliwością wydłużenia tego czasu.

Możesz skorzystać z biblioteki i komputera w następujących miejscach:

1. w budynku głównym przy ulicy Poniatowskiego 20 w Raszynie w:
  • Wypożyczalni dla Dorosłych,
  • Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży,
  • Czytelni Naukowej i Czasopism,
  • Sali Spotkań,
  1. w filii biblioteki przy ul. Warszawskiej 95 w Jaworowej (na parterze budynku)

GDZIE JESTEŚMY?

BIBLIOTEKA GŁÓWNA

Budynek główny Biblioteki w Raszynie, przy ulicy Poniatowskiego 20 jest parterowy, nie ma tu schodów i wind.

Przed budynkiem znajduje się parking dla gości z wydzielonym miejscem dla osób niepełnosprawnych.

Mapa dotykowa pomieszczeń biblioteki znajduje się w przedsionku po lewej stronie od wejścia głównego.

Toaleta przystosowana znajduje się po prawej stronie od wejścia do holu, w tej toalecie jest też przewijak.

W budynku oznaczono pomieszczenia pismem wypukłym i alfabetem Braille’a, a przegrody szklane pasami w kolorze czerwonym.

Do budynku możesz wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Znajdziesz tu pomocne osoby, które ułatwią Ci korzystanie z biblioteki.

Poza godzinami pracy możesz zwrócić książki do wrzutni przy wejściu głównym.

FILIA BIBLIOTEKI

Filia Biblioteki w Jaworowej mieści się przy ulicy Warszawskiej 95 na parterze naprzeciw wejścia bocznego do budynku. Tu również możesz zapisać się do biblioteki.

Przed budynkiem jest wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Toaleta przystosowana znajduje się na parterze po lewej stronie wejścia bocznego do budynku.

Do budynku możesz wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku są znaki ostrzegawcze oznaczone na kolor żółty i pomieszczenia oznaczone w języku Braille.

Znajdziesz tu pomocne osoby, które ułatwią Ci korzystanie z biblioteki.

Pomieszczenie Filii jest nieduże, jeśli masz duże trudności z poruszaniem się, zadzwoń na numer 885 556 535, aby bibliotekarz przygotował wcześniej materiały, z których chcesz korzystać.

Poza godzinami pracy możesz zwrócić książki do wrzutni przy wejściu bocznym do budynku.

KONTAKT Z BIBLIOTEKĄ:

Możesz skontaktować się z naszą Biblioteką na kilka sposobów:

• możesz napisać pismo i wysłać je pocztą na adres:

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie
ul. Poniatowskiego 20
05-090 Raszyn

• możesz wysłać e-mail na adres: info@bibliotekaraszyn.pl
  • możesz napisać na skrzynkę do e-Doręczeń: AE:PL-18016-99863-VVFEF-30
  • możesz zadzwonić sam lub z pomocą innej osoby na numer telefonu: 22 720 03 81
  • możesz napisać do nas poprzez Facebooka
  • możesz przyjść do nas w godzinach pracy Biblioteki, aktualne godziny pracy znajdziesz na www.bibliotekaraszyn.pl w czerwonym polu po prawej stronie