LEKCJE BIBLIOTECZNE W FILII

Zapisów na lekcje biblioteczne prosimy dokonywać w godzinach pracy filii, telefonicznie pod numerami 22 201 06 25, 513 618 775 lub poprzez pocztę elektroniczną: jaworowa@bibliotekaraszyn.pl.

Terminy należy ustalać przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem w stosunku do planowanej lekcji. Lekcje biblioteczne odbywają się tylko we wtorki.

Wzór oświadczenia dla rodziców dzieci uczestniczących w lekcjach jest dostępny do pobrania TUTAJ.

Lekcje biblioteczne w filii prowadzi bibliotekarz Anna Górecka-Szczepaniak.


EKOLEKCJA / 10.10.2022, 17.11.2022

Filia w Jaworowej miała przyjemność gościć dzieci z grupy Słonecznej Niepublicznego Przedszkola Pociecha oraz grupę z Przedszkola ZEBRA. W trakcie zajęć zapoznaliśmy się z zagadnieniami dotyczącymi ekologii, sposobów segregacji odpadów oraz dbania o środowisko.


POZNAJEMY BIBLIOTEKĘ / 4.10.2022, 24.10.2022

Na „startową” lekcję biblioteczną w filii w Jaworowej zaprosiliśmy grupę dzieci z Przedszkola ZEBRA w Raszynie oraz Niepublicznego Przedszkola Pociecha. Nasi milusińscy mieli okazję zapoznać się z biblioteką i zasadami wypożyczania książeczek.


POZNAJEMY BIBLIOTEKĘ / 24.05.2022

24 maja w lekcji bibliotecznej w filii w Jaworowej uczestniczyła grupa Słoneczna z Niepublicznego Przedszkola Pociecha. Dzieci dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, oglądały książki dostępne w bibliotece oraz wysłuchały książeczki Anity Głowińskiej „Kicia Kocia w bibliotece”.


LEKCJA O MUZEACH / 18.05.2022

18 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów. Z tej okazji do biblioteki w Filii w Jaworowej zawitały dzieci z Przedszkola Pociecha. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji bibliotecznej dotyczącej muzeów w Polsce i na świecie.


LEKCJA WYJAZDOWA / 26.04.2022

24 kwietnia w Szkole Eduventura w Warszawie odbyła się wyjazdowa lekcja biblioteczna Filii Biblioteki w Jaworowej dla grupy przedszkolnej. Zajęcia miały na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych oraz rozbudzenie ciekawości poznawania świata.


WIZYTA W BIBLIOTECE / 15.03.2022

15 marca w filii biblioteki w Jaworowej gościliśmy małych czytelników z grupy Tęczowej Niepublicznego Przedszkola „Pociecha”. Dzieci poznały magiczny świat książek i zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki.