SPOŁECZNOŚĆ

OPIEKUNOWIE ARCHIWUM SPOŁECZNEGO

  • Dagna Kruszewska-Mach od 2016 r. prowadzi Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Raszynie. Zaraża pasją do historii i odkrywania dziejów małej ojczyzny. Zachęcamy do przeczytania wywiadu, który ukazał się 20 listopada 2020 r. na portalu historycznym https://histmag.org, gdzie archiwistka opowiada jakie były początki archiwum i jak działa dziś:

Bibliotekarz ma codziennie bezpośredni kontakt z czytelnikami, a to ma kluczowe znaczenie w prowadzeniu społecznego archiwum

  • Łukasz Żywulski – opiekun Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej w Raszynie w okresie 2013 – 2016 wypowiada się o nim w swoim artykule na portalu poświęconym archiwistyce społecznej https://archiwa.org, prowadzonym przez Fundację Ośrodka KARTA oraz w Biuletynie www.ebib.pl nr 69(151)/2014. Artykuł relacjonuje proces budowania raszyńskiego archiwum i skupionej wokół niego społeczności:

Archiwum społeczne a lokalna społeczność w Raszynie

WIZYTA GRUPY Z UKRAINY / 30.11.2022

30 listopada 2022 gościliśmy grupę dwudziestu pasjonatek archiwistyki społecznej z Ukrainy! Podczas spotkania opowiadałyśmy o dziesięcioletniej działalności naszego Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej. Nasi goście zwiedzili też bibliotekę. Życzymy pomyślnego rozwoju Waszych działań archiwistycznych! Wizytę umożliwiło Centrum Archiwistyki Społecznej.