LEGIMI

W naszej bibliotece uzyskacie Państwo dostęp do platformy e-booków, audiobooków i synchrobooków LEGIMI. To ponad 100.000 tytułów! Z oferty mogą skorzystać czytelnicy biblioteki, posiadający kartę biblioteczną i mieszkający na terenie gminy Raszyn.

Kody aktywujemy na www.legimi.pl/mazowieckie, następnie należy założyć konto na LEGIMI – wystarczy do tego adres e-mail (lub – w przypadku osób, które już korzystały w poprzednich miesiącach – trzeba kliknąć w „mam już konto” i się zalogować). Kod należy aktywować w trakcie bieżącego miesiąca – nieaktywowanie go skutkuje wygaśnięciem.

Z LEGIMI można korzystać na komputerze, na tablecie lub smartfonie (należy pobrać dedykowaną aplikację) oraz na czytniku (oprócz czytników Kindle).

Kody ważne są miesiąc, po upływie tego czasu należy zgłosić się do biblioteki po nowy kod. Biblioteka dysponuje 45 kodami miesięcznie.

UWAGA! Jedno konto może być aktywowane na dwóch różnych urządzeniach (ale nie tego samego typu – np. na tablecie i na smartfonie tak, na dwóch tabletach nie). Zachęcamy do podzielenia się kontem z innym czytelnikiem.

UWAGA! Osoby, które mają na kontach długotrwale przetrzymane materiały biblioteczne, nie otrzymają kodu do czasu uregulowania zwrotu!

Osoby, które nie aktywują kodu przed upływem jego terminu wygaśnięcia, muszą liczyć się z tym, że w kolejnych miesiącach nie otrzymają kodu.

Czerwcowa pula kodów już się skończyła, lipcowa będzie dostępna od  3 lipca od godz. 11:00. Wcześniejsze zgłoszenia nie są brane pod uwagę. Chętnych prosimy o zgłaszanie się na adres e-mail info@bibliotekaraszyn.pl. W treści e-maila należy podać numer karty bibliotecznej oraz swoje imię i nazwisko. Z uwagi na restrykcje dostawcy platformy Legimi, nie przyjmujemy zgłoszeń od osób, które nie są zapisane do naszej biblioteki oraz osób trzecich, które kontaktują się powołując na naszych czytelników.

UWAGA! Osoby, które mają na kontach długotrwale przetrzymane materiały biblioteczne lub zaległości finansowe, nie otrzymają kodu do czasu uregulowania sprawy.

Wszystkie tytuły w wykupionej części zasobu Legimi można sprawdzić na www.legimi.pl klikając na „ebooki i audiobooki” i zaznaczając opcję „abonament” – „abonament biblioteczny” i wpisując interesujący Państwa tytuł w wyszukiwarkę (lupka).

Oferta Legimi w języku ukraińskim obejmuje ponad 800 tytułów. Można ją sprawdzić tutaj:

https://www.legimi.pl/ebooki/?languages=ukrainian&goal=0_e2fc4b4703-b192438bc1-23321865&mc_cid=b192438bc1&mc_eid=1148779eec