EMPIK GO

Nasi Czytelnicy mogą korzystać z kolejnej platformy e-booków,  audiobooków, podcastów i seriali audio, jaką jest Empik Go! W zasobie Empik Go jest już ponad 100.000 tytułów (i liczba ta stale rośnie).

Z oferty mogą skorzystać czytelnicy biblioteki, posiadający kartę biblioteczną i mieszkający na terenie gminy Raszyn.

Kody aktywujemy na www.empik.com/go/biblioteki/kod , następnie należy założyć konto na Empik.com – potrzebujecie do tego adres e-mail (lub wystarczy się zalogować, jeśli macie już konto w serwisie). Kod należy aktywować w trakcie bieżącego miesiąca – nieaktywowanie go skutkuje wygaśnięciem.

Kody ważne są miesiąc, po upływie tego czasu należy zgłosić się do biblioteki po nowy kod. Biblioteka dysponuje 20 kodami miesięcznie.

Jedno konto może być aktywowane na dwóch różnych urządzeniach w konfiguracji czytnik + urządzenie mobilne (smartfon, tablet). Zachęcamy do podzielenia się kontem z innym czytelnikiem!

UWAGA! Od stycznia 2024 EmpikGO wprowadził miesięczny limit wynoszący 8 pozycji. 

Limit wykorzystuje się w momencie kliknięcia w aplikacji ‘’czyta/słuchaj’’ lub ‘’dodaj do biblioteki’’. Jeśli użytkownik po wejściu w książkę nie przeczyta/przesłucha więcej niż 10% treści wówczas może cofnąć limit za dany tytuł i dodać nowy. Jeśli natomiast przesłucha/przeczyta powyżej 10% to limit się zużywa. Nawet jeśli użytkownik tylko wejdzie w książkę i przeklika rozdziały bez wsłuchiwania się, to może przekroczyć limit 10% i wtedy już się limit nie cofnie. Zalecamy więc rozważne korzystanie z zasobu.

Osoby, które mają na kontach długotrwale przetrzymane materiały biblioteczne, nie otrzymają kodu do czasu uregulowania zwrotu! Osoby, które nie aktywują kodu przed upływem jego terminu wygaśnięcia, muszą liczyć się z tym, że w kolejnych miesiącach nie otrzymają kodu.

[Czerwcowe kody wydane.] Lipcowa pula kodów będzie dostępna od 1 lipca, godz. 11.00. Wcześniejsze zgłoszenia nie będą brane pod uwagę. Chętnych prosimy o zgłaszanie się na adres e-mail info@bibliotekaraszyn.pl. W treści e-maila należy podać numer karty bibliotecznej, swoje imię i nazwisko ORAZ informację z której platformy chcecie skorzystać. Nie przyjmujemy zgłoszeń od osób, które nie są zapisane do naszej biblioteki oraz osób trzecich, które kontaktują się powołując na naszych czytelników. Każdy chętny może skorzystać tylko z jednej z platform w danym miesiącu (albo LEGIMI albo EMPIK GO albo Audioteka).