LIT. OBCOJĘZYCZNA

W bibliotece głównej chętni znajdą kilkaset książek w językach obcych (głównie angielskim i ukraińskim).

Są to klasyczne powieści dla dorosłych i młodzieży oraz pokaźny zbiór literatury dla najmłodszych (znaczna część z dołączonymi płytami CD), a także wybrane bestsellery wydawnicze i uproszczone wersje książek dla osób rozpoczynających czytanie w języku angielskim (z ograniczoną ilością słówek). Większość z nich to publikacje uznanych wydawców, m.in. Oxford University Press, Collins, Grolier, Macmillan, Penguin Books, Peter Haddock Publishing, Phoenix, Bloomsbury, Usborne, Titan Books, Disney’s, Walker, Stoneway Books, Puffin, Black Swan, Ballantine Books, Headline, Corgi Books, Signet, Stary Lew i wielu innych. Dysponujemy także zbiorem anglojęzycznych audiobooków.

Literatura anglojęzyczna dziecięca z poziomów I-II znajduje się w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży, pozostałe zbiory na wydzielonym regale w wypożyczalni dla dorosłych.

Literatura w języku ukraińskim jest wystawiona na specjalnym regale oznaczonym flagą Ukrainy w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży. Można się tam zaopatrzyć również w bezpłatne książeczki aktywnościowe i kolorowanki dla najmłodszych.

Zapraszamy!