LEKCJE BIBLIOTECZNE

Zapisów na lekcje biblioteczne prosimy dokonywać w godzinach pracy filii, telefonicznie pod numerami 22 201 06 25, 513 618 775 lub poprzez pocztę elektroniczną: jaworowa@bibliotekaraszyn.pl.

Terminy należy ustalać przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem w stosunku do planowanej lekcji.

Wzór oświadczenia dla rodziców dzieci uczestniczących w lekcjach jest dostępny do pobrania TUTAJ.

Lekcje biblioteczne w filii prowadzi bibliotekarz Krystyna Zawadzka.


SZTUKA CZYTANIA / 16.10.2019

16 października grupa dzieci z Ogniska Wychowawczego w Jaworowej uczestniczyła w spotkaniu pt. „Sztuka czytania”. Podczas zajęć czytali fragmenty książek, doskonaląc dykcję.


WIZYTA W BIBLIOTECE / 28.05.2019

28 maja do filii biblioteki w Jaworowej przyjechało 60 dzieci z Bajkowego Przedszkola w Dawidach. Trudno by było nam wszystkim pomieścić się  w bibliotece, więc dzięki  uprzejmości pracowników Ogniska Wychowawczego skorzystaliśmy z ich sali widowiskowej. Dzieci, podzielone na trzy grupy kolejno zwiedzały bibliotekę. Dowiedziały się o tym, jak się zapisać i wypożyczać książki, filmy i audiobooki. Zaprosiłyśmy je także do udziału w zajęciach dla dzieci organizowanych przez bibliotekę, min. do akcji „Czytam sobie…w bibliotece”.

Każda grupa miała przeczytaną wybraną dla niej książeczkę  z biblioteki. W czytaniu pomogły panie nauczycielki z przedszkola i jedna z mam, czytelniczka naszej biblioteki. Po lekturze przyszedł czas na wielkie rysowanie ilustracji do przeczytanej książeczki. Na dużych arkuszach papieru powstały oryginalne nowe rysunki obrazujące świeżo przeczytane teksty.

Nie zabrakło także zabawy. W  Sali Ogniska Wychowawczego odbyła się konkurencja budowania zamków z dużych klocków. Na koniec odbył się mini koncert piosenki i grupa starszaków  zaprezentowała swoje zdolności wokalne. Przedszkolaki bawiły się także  na placu zabaw dla dzieci sąsiadującym z naszą biblioteką. Był to dzień pełen wrażeń!