MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK

Z przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka zakwalifikowała się do ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”. Co to oznacza dla naszych małych czytelników? Każde dziecko w wieku przedszkolnym (roczniki 2013-2016),  które odwiedzi bibliotekę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania bibliotek i regularnego czytania dzieciom. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W akcji bierze udział zarówno biblioteka główna w Raszynie, jak i filia w Jaworowej.

Wyprawki wydajemy od września do grudnia 2019 lub do wyczerpania zapasów.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i realizowany przez Instytut Książki. W tegorocznej edycji udział bierze ponad 5000 bibliotek z całej Polski.