ACADEMICA

W czerwcu 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Raszynie uruchomiliśmy nową usługę. ACADEMICA to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Wypożyczalnia jest darmowa, zastępuje tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną i umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Użytkownicy ponad 1250 bibliotek w całym kraju mają możliwość dostępu do ponad 3,5 miliona publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Dzięki ACADEMICE studenci i uczniowie mają dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism), potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek.

Dostęp do systemu ACADEMICA możliwy jest  wyłącznie na wydzielonym terminalu
w bibliotece. Na terminalu, na którym udostępniane są publikacje naukowe, nie ma możliwości pobierania i drukowania przeglądanych materiałów. Z wypożyczalni ACADEMICA można skorzystać w godzinach pracy biblioteki głównej, w sali spotkań, po uprzednim umówieniu terminu i godziny.

Regulaminy korzystania z usługi:

Podrecznik-czytelnika-CWPN-Academica

Regulamin-uzytkownika-Academica