MULTISENSORYKA W BIBLIOTECE

[ZAPISY ZAKOŃCZONE, BRAK MIEJSC]

Zapraszamy rodziców z dziećmi mieszkających na terenie gminy Raszyn na zajęcia multisensoryczne w bibliotece. Zajęcia organizujemy dla dwóch grup wiekowych, we wtorkowe przedpołudnia w czytelni biblioteki (ul. Poniatowskiego 20):

GRUPA 1 – godz. 9.30-10.30 – dzieci 1-2 letnie (chodzące)

GRUPA 2 – godz. 11.00-12.00 – dzieci 2-3 letnie

Limit miejsc w każdej grupie to 10 dzieci wraz z rodzicem/opiekunem prawnym (1 dziecko=1 opiekun).

Cykl zaczynamy 4 października, kończymy 13 grudnia 2022.

Zajęcia są bezpłatne, finansowane przez bibliotekę i Wójta Gminy Raszyn.

Zapisy prowadzi prowadząca, Marta Kaczmarek (certyfikowana trenerka SMYKO-MULTISENSORYKI®, terapeuta i diagnosta SI) pod nr tel. 733-866-844.

Zasady udziału w zajęciach:

– przychodzimy zdrowi (niekichający, niekaszlący)

– zabieramy dla dziecka ubranko na zmianę i mokre chusteczki

– przychodzimy punktualnie

– ewentualnie nieobecności zgłaszamy wcześniej (co najmniej z 1 dniowym wyprzedzeniem). W przypadku dwóch niezgłoszonych nieobecności dziecko zostaje automatycznie wypisane z grupy i zapraszamy  kolejnego chętnego

– podczas zajęć poświęcamy swój czas tylko dziecku – w miarę możliwości nie używamy telefonu (nie robimy zdjęć, nie odpisujemy na SMS-y, nie odbieramy telefonów na sali)

MULTISENSORYKA TO ZAJĘCIA O CHARAKTERZE:

• rozwojowym – wspierają całościowy rozwój dziecka
  • profilaktycznym – zapobiegają powstawaniu deficytów – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).
  • przesiewowym – obserwując zachowanie dziecka na zajęciach, można wstępnie określić profil sensoryczny dziecka- jeśli dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.
  • edukacyjnym – rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.

PODCZAS ZAJĘĆ MULTISENSORYKI:

– Twoje dziecko będzie doświadczało różnorodnych bodźców zmysłowych co odpowiednio i całościowo stymuluje jego rozwój

– Ty oraz Twój maluch będziecie świetnie się bawić

– będziesz mieć okazję obserwować swoje dziecko podczas niecodziennych zabaw i aktywności

– zainspirujesz się do kreatywnych zabaw domowych

– Twoja pociecha będzie spędzać czas wśród swoich rówieśników

– miło spędzisz czas wśród innych rodziców i maluchów