MULTISENSORYKA W BIBLIOTECE

Trwają zajęcia multisensoryczne dla  rodziców z dziećmi mieszkających na terenie gminy Raszyn. Pierwszeństwo uczestnictwa mają dzieci, które nie uczestniczyły w poprzednim cyklu. Zajęcia organizowane dla dwóch grup wiekowych, we wtorkowe przedpołudnia w czytelni biblioteki (ul. Poniatowskiego 20):

GRUPA 1 – godz. 9.30-10.30 – dzieci 1-2 letnie (chodzące)

GRUPA 2 – godz. 11.00-12.00 – dzieci 2-3 letnie

Limit miejsc w każdej grupie to 10 dzieci wraz z rodzicem/opiekunem prawnym (1 DZIECKO =1 OPIEKUN PRAWNY, NIE OSOBA TRZECIA).

Nowy cykl zaczął się 6 lutego i będzie trwał do 23 kwietnia 2024 (w dniu 2.04 zajęcia się nie odbędą).

Zajęcia bezpłatne, finansowane przez bibliotekę i Pełnomocnika Wójta ds. Uzależnień

Zgłoszenia przyjmuje prowadząca – Marta Kaczmarek (certyfikowana trenerka SMYKO-MULTISENSORYKI®, terapeuta i diagnosta SI) pod nr tel. 733-866-844.

Zasady udziału w zajęciach:

• 1 dziecko = 1 opiekun prawny, nie osoba trzecia
  • nie zabieramy na zajęcia dodatkowych dzieci
  • przychodzimy zdrowi (niekichający, niekaszlący)
  • zabieramy dla dziecka ubranko na zmianę i mokre chusteczki
  • przychodzimy punktualnie, nie spóźniamy się
  • ewentualnie uzasadnione nieobecności zgłaszamy wcześniej (co najmniej z 1 dniowym wyprzedzeniem). W przypadku dwóch niezgłoszonych nieobecności dziecko zostaje automatycznie wypisane z grupy i zapraszamy  kolejnego chętnego
  • podczas zajęć poświęcamy swój czas tylko dziecku – nie używamy telefonu (nie robimy zdjęć, nie odpisujemy na SMS-y, nie odbieramy telefonów na sali)

MULTISENSORYKA TO ZAJĘCIA O CHARAKTERZE:

• rozwojowym – wspierają całościowy rozwój dziecka
  • profilaktycznym – zapobiegają powstawaniu deficytów – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).
  • przesiewowym – obserwując zachowanie dziecka na zajęciach, można wstępnie określić profil sensoryczny dziecka- jeśli dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.
  • edukacyjnym – rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.

PODCZAS ZAJĘĆ MULTISENSORYKI:

• Twoje dziecko będzie doświadczało różnorodnych bodźców zmysłowych co odpowiednio i całościowo stymuluje jego rozwój
  • Ty oraz Twój maluch będziecie świetnie się bawić
  • będziesz mieć okazję obserwować swoje dziecko podczas niecodziennych zabaw i aktywności
  • zainspirujesz się do kreatywnych zabaw domowych
  • Twoja pociecha będzie spędzać czas wśród swoich rówieśników
  • miło spędzisz czas wśród innych rodziców i maluchów