TEATRZYK KAMISHIBAI W FILII

Filia w Jaworowej (ul. Warszawska 95) zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na teatrzyk kamishibai połączony z warsztatami plastycznymi.

Pierwsze spotkanie odbyło się 22 lutego (czwartek) o godz. 18.00. Podczas zajęć dzieci poznały przygody pingwina Pingo (cz.1), a następnie wykonały pracę plastyczną (kreatywny recykling i tajemnicza skrzynia).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Czym jest kamishibai?

To technika opowiadania, pochodząca z Japonii. Jej nazwę tłumaczy się dosłownie jako „papierowy teatr” (kami=papier, shibai=teatr), choć bardziej pasuje tu określenie teatr ilustracji. Opowiadający, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – przedstawia kolejne fragmenty historii.