RASZYN: WYSTAWA ZDJĘĆ

Już 2 października br. w galerii w holu biblioteki zawiśnie dwadzieścia wielkoformatowych zdjęć Raszyna, których autorką jest Anna Pluta, mieszkanka Raszyna, pracownik raszyńskiego Centrum Kultury. Jej przygoda z fotografią zaczęła się w 2009 r., gdy brat namówił ją na dokumentację jego lotów samolotem Cessna. Potem uczyła się sztuki fotografii pod okiem fachowców: Pawła Wiśniewskiego i Sławomira Kopery. Do odważnych pomysłów fotograficznych zainspirował ją z kolei Tomasz Albin, jeden z najbardziej znanych fotografów reklamowych w Polsce. I ta pasja fotografowania towarzyszy Autorce do dzisiaj. Na co dzień wykonuje głównie zdjęcia z wydarzeń kulturalnych i imprez okolicznościowych, ale w wolnym czasie fotografuje naturę.

Na prezentowanej wystawie fotografii, wykonanych techniką analogową i cyfrową, zobaczymy Raszyn ostatniej dekady: są to popularne i charakterystyczne miejsca, jak Austeria, Pałac w Falentach, rezerwat Stawy Raszyńskie, Aleja Krakowska, uchwycone w różnych porach roku. Wystawę będzie można oglądać do końca października br.