BITWA WARSZAWSKA: WYSTAWA

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy poświęconej tematyce wojny polsko-bolszewickiej: „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa”.

Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” pomyślana została jako materiał popularnonaukowy pomocny w uczczeniu setnej rocznicy zwycięskiej dla Polaków Bitwy Warszawskiej. Przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami.

Ekspozycja „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” składa się z 20 plansz. Merytoryczne teksty przygotowali specjaliści z Muzeum Wojska Polskiego. Na wystawie pokazano zabytki ze zbiorów Muzeum oraz wyjątkowe, archiwalne zdjęcia z 1920 roku. Planszom towarzyszy specjalny plakat promujący wystawę.

Ekspozycję przygotowało Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego.

Wystawa będzie eksponowana w holu biblioteki głównej od 1 do 30 września br.