NOC BIBLIOTEK 2024

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. X jubileuszowe wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się w piątek 11 października 2024 r. Hasło tegorocznej akcji to „Moc bibliotek” (Noc Bibliotek – Noc czytania – Moc czytania – Moc Bibliotek)!

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie (ul. Poniatowskiego 20) zaprasza do wspólnego świętowania!

16.00-19.00, hol / zGRAny Raszyn – gramy w karcianki z Przyczółkiem /wstęp wolny/

Michał z Przyczółka zaprasza do wspólnych rozgrywek w Disney Lorcana, megapopularnej gry karcianej dla dużych i małych graczy (rekomendujemy 8+). Zapewniamy talie i zestawy do nauki gry. Ponadto na stoisku pop-up będziecie się mogli poradzić prawdziwego pasjonata, na jakie planszówki warto zwrócić uwagę,  a także kupić wybrane tytuły.

Zachęcamy do zaglądania online i offline do sklepu Przyczółek: miejsce dla graczy

17.30-20.00, sala spotkań / kosmiczne warsztaty z warszawskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii /dzieci 7-12 lat +rodzic/opiekun, zapisy/

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję:

• obejrzeć multimedialny pokaz astrofotografii
  • zobaczyć doświadczenia związane z elektromagnetyzmem
  • poczuć „ile waży kilogram na innych planetach”
  • obserwować eksperyment „jak powstaje krater księżycowy”
  • zrobić sobie zdjęcie na kosmicznej fotościance z kombinezonem astronauty

Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, to przeniesiemy się na zewnątrz, żeby:

• wspólnie zbudować układ słoneczny w skali
  • rozegrać zawody „kto wystrzeli dalej rakietę”
  • obejrzeć niebo przez teleskop

Zapisy na warsztaty prowadzimy e-mailowo: info@bibliotekaraszyn.pl, w treści mejla prosimy podać imię, nazwisko, wiek dziecka, telefon kontaktowy.

20.00-21.30, czytelnia naukowa /wstęp wolny/

Familijny wieczór filmowy (rekomendowana grupa wiekowa 11+)  – usiądźcie wygodnie na mikropufkach i obejrzyjcie z nami nagrodzoną Europejską Nagrodą Filmową ekranizację włoskiej powieści „Mój brat ściga dinozaury”.