MAGDALENA SALOME: WYSTAWA MALARSTWA

W listopadzie i grudniu w holu biblioteki głównej będzie można obejrzeć wybrane prace Magdaleny Salome, artystki zajmującej się malarstwem, rysunkiem, grafiką oraz tworzeniem instalacji.

Wernisaż odbył się 18 listopada 2022, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

O ARTYSTCE:

Magdalena Salome

Urodzona w 1994 roku w Warszawie. W 2018 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem dziekańskim w Pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej pod kierunkiem prof. Andrzeja Węcławskiego i dr. Mateusza Dąbrowskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W swojej twórczości podejmuje działania łączące naukę ze sztuką. Inspirują ją procesy biologiczne, wielowymiarowość postrzegania ich przez pryzmat emocji oraz postawa człowieka wobec natury. W swoich pracach często wykorzystuje materię roślinną, która bywa zarówno narzędziem jak i medium.

Wybrane wystawy | projekty:

• „Green Renaissance Project” – Special Exhibition, Palbok Art Factory, Jeonju city, Korea Południowa, 2022
  • „Nature Art Cube Exhibition”, Geumgang Nature Art Biennale, Korea Południowa, 2022
  • „Future Places – 7TH ANNUAL JURIED EXHIBITION”, Susquehanna Art Museum, Harrisburg,
  • Pennsylvania, USA, 2022
  • „ALGAE” – wystawa indywidualna, Galeria przy Kozach, Warszawa, 2022
  • 4th Art&Science „Sztuka powstania życia”/”Art of origin of life”, Herman Ottó Muzeum, Węgry, 2021
  • 4th Art&Science „Art of origin of life”, BWA w Rzeszowie, Jana III Sobieskiego 18, Rzeszów, 2021
  • Paradise – wystawa indywidualna, Tulipan House, Warszawa, 2020
  • 10th Douro Printmaking Biennial 2020, Espaço Miguel Torga, Portugalia, 2020

www.magdalena-salome.com

Aranżacja wystawy: Joanna Czosnecka-Kobryń.

Wystawa jest częścią projektu „Marzenia nie realizują się same, czyli utalentowane Mazowsze” –
odsłonięcie muralu „Iga Świątek – dziewczyna z Raszyna” przy Szkole Podstawowej w Raszynie. Projekt sfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.