REZERWACJE ZBIORÓW ONLINE

Uruchomiliśmy samodzielne rezerwacje elektroniczne książek wypożyczonych. Aby skorzystać z tej możliwości należy zarejestrować się na stronie internetowej: www.szukamksiążki.pl, korzystając z numeru PESEL, numeru karty czytelnika (widoczny na karcie bibliotecznej, uwaga: należy użyć wielkich liter) oraz adresu e-mail, który został podany przy rejestracji w bibliotece. Można dokonywać rezerwacji TYLKO na zbiory, które w katalogu mają status „w wypożyczeniu”. Należy wówczas wyszukać interesującą pozycję i kliknąć przycisk „zamów”.

Pojawi się komunikat: „Twoje zamówienie zostało przesłane do biblioteki. Oczekuje na akceptację. O akceptacji zostaniesz powiadomiony na e-mail”. Po akceptacji przez bibliotekarza pozostaje czekać na zwrot wypożyczonej  pozycji przez innego czytelnika. W momencie zwrotu zarezerwowanej publikacji, czytelnik otrzyma wiadomość, że pozycja jest już dostępna i należy się po nią zgłosić w ciągu 5 dni. Zarezerwowane zbiory należy odebrać w miejscu ich przechowywania (Raszyn lub Jaworowa).

Czytelnik może zarezerwować jednocześnie maksymalnie do 5 książek, 5 audiobooków i 5 filmów.

Samodzielne ANULOWANIE REZERWACJI odbywa się poprzez kliknięcie przycisku „anuluj rezerwację”. Czytelnik może to zrobić w dogodnym dla siebie momencie.

NIE REALIZUJEMY ZAMÓWIEŃ  na zbiory, które mają status „DO CZYTELNI” oraz „DO WYPOŻYCZENIA”. Jeżeli dokument ma w katalogu status „do wypożyczenia” to znaczy, że jest aktualnie dostępny, należy się po niego wybrać do biblioteki i po prostu wziąć go z półki. W związku z tym, że cały księgozbiór biblioteki znajduje się w wolnym dostępie, a biblioteka nie przechowuje książek w zamkniętym magazynie, na taką książkę nie można składać zamówień drogą elektroniczną – będą one automatycznie anulowane.

instrukcja-rezerwacje