TURCJA – WIĘCEJ, NIŻ SERIALE I KEBABY

30 września 2016 zaprosiliśmy do czytelni biblioteki na spotkanie „Turcja – więcej, niż seriale i kebaby” z Agnieszką Ayşen Kaim, która przybliżyła zagadnienia historii, kultury i literatury tureckiej, jej korzeni oraz różne etapy kształtowania się tureckości na styku Europy i Azji. Agnieszka Ayşen Kaim jest Polką tureckiego pochodzenia, doktorem turkologii, orientalistką, tłumaczką języka tureckiego, wykładowczynią akademicką, adiunktem w Polskiej Akademii Nauk, członkinią stowarzyszenia Studnia „O”. W 2015 roku ukazała się jej autorska opowieść „Bahar znaczy Wiosna”, którą można było na spotkaniu zakupić wraz z dedykacją. Dodatkowo można było przejrzeć i wypożyczyć książki tureckich autorów oraz literaturę o Turcji ze zbiorów biblioteki, wyeksponowaną na specjalnie przygotowanym regale. Po spotkaniu ucieszył podniebienia oryginalny, słodki poczęstunek z lokalnej tureckiej cukierni Tudel. Dziękujemy wszystkim licznie przybyłym gościom, którzy zechcieli spędzić piątkowy wieczór na jedwabnym szlaku z biblioteką, a także Fundacji Edukacji Międzykulturowej za umożliwienie spotkania z niezwykle barwną osobą i kulturą.