KURSY KOMPUTEROWE 50+

Z uwagi na liczne pytania o wznowienie kursów komputerowych dla dorosłych powyżej 50 roku życia, którzy nie mieli styczności z komputerem, albo czują się przy nim niepewnie, zorganizowaliśmy od stycznia do czerwca 2017 r. cykl zajęć. Zainteresowanych prosiliśmy wcześniej o wypełnienie ankiet, na podstawie których staraliśmy się przygotować warsztaty odpowiadające zgłoszonym potrzebom. Po analizie złożonych ankiet utworzonych zostało 5 grup szkoleniowych, liczących od 8 do 11 osób, które spotykały się raz w tygodniu na godzinnych zajęciach w czytelni biblioteki. Kurs liczył 10 spotkań dla każdej z grup, prowadziła go pani Jolanta Dec – inżynier informatyk, grafik komputerowy, doświadczony edukator osób dorosłych i młodzieży, Latarnik Polski Cyfrowej.

Nie kończymy jednak rekrutacji na zajęcia, ankiety (dostępne na www i w wypożyczalni) wciąż można wypełniać i zostawiać u dyżurnych bibliotekarzy lub przesyłać drogą mailową – posłużą one do tworzenia kolejnych grup warsztatowych w przyszłości.

Uwaga, kursy są pomyślane jako nauka obsługi komputera dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Nie prowadzimy kursów wysoko specjalistycznych, w tym kursów zaawansowanej obsługi konkretnych programów komputerowych.

POBIERZ ANKIETĘ