WARSZTATY Z KODOWANIA

W środę, 7 grudnia o godz. 17:00, w Filii w Jaworowej odbyły się warsztaty z kodowania. Na warsztatach kodowaliśmy online: na tabletach i laptopach, a także offline. Zaczęliśmy serią ćwiczeń wprowadzających w programistyczne myślenie. Uczestnicy mieli trzy zadania do wykonania: najpierw zakodowali prowadzącego, potem stworzyli rysunek z pikseli, wykorzystując zakodowaną w systemie binarnym instrukcję, a na koniec programowali trasę spacerową, wykorzystując instrukcję z odcisków stóp. W części online pracowaliśmy w parach, programując robota BB-8 w Godzinie Kodowania ze Star Wars. Warsztatowiczom udało się w większości przejść wszystkie poziomy i otrzymać certyfikaty.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież z Ogniska Wychowawczego: Klaudia, Ewelina, Szymon, Alan, Dominik, Piotr, Ola i Oliwia.

Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego – trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany. Nie trzeba być jednak programistą, żeby się go nauczyć.

Spotkanie odbyło się w ramach Godziny Kodowania, podczas trwającego od 5 do 11 grudnia Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week).  Jest to największa inicjatywa edukacyjna w historii, adresowana do uczniów z całego świata.