majowa biblioteka zagadek

8 i 10 maja br. odbyły się u nas dwie kolejne edycje gry w konwencji escape roomu („pokoju ucieczki”). W „Bibliotece zagadek” udział wzięły dwie klasy ze Szkoły Podstawowej w Raszynie: 4B i 6B. Uczniowie mieli znaleźć 4 klucze, które ukryliśmy w bibliotece; po drodze jednak musieli rozwiązać różne zadania, pochowane w książkach. Uczestnicy zmierzyli się więc z alfabetem hieroglificznym, do którego klucz znajdował się w zielonej mazi zwanej eliksirem odwagi, kodami QR, wirtualnymi wskazówkami widocznymi w okularach Google Cardboard. Na szczęście każdej z czterech drużyn (Sowy, Węże, Lwy i Kruki) pomagały czarownice (czyli dyrektor i zespół biblioteczny). Zabawa była przednia, a uczniowie przy okazji poznali nieco lepiej samą bibliotekę i jej działy. I o to chodziło!