Akcja kreacja: warsztaty z tabletami

W Tygodniu Bibliotek spotkaliśmy się w Jaworowej z sześciorgiem dzieci na specjalnej edycji warsztatów z tabletami. Naszym hasłem przewodnim była „Akcja! Kreacja!”, gdyż zajmowaliśmy się szeroko pojętą sztuką. Naszym patronem był Giuseppe Arcimboldo, włoski malarz okresu manieryzmu, który zasłynął ze swoich portretów, wykonywanych m.in. z elementów martwej natury. Jego obraz „Bibliotekarz” (można go zobaczyć TUTAJ) powstał z książek, zakładek i aksamitnej kotary – niezbędnych elementów każdej szesnastowiecznej książnicy. My bawiliśmy się tworząc wirtualne portrety z naklejek przedstawiających owoce (aplikacja Foldify). Robiliśmy również kalejdoskopowe zdjęcia, żeby później odwzorować je kredkami na papierze (aplikacja Kaleidoscope Camera). Na koniec poszliśmy śladami artystów z MoMA (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku), układając kolaże na wzór „Kolażu z kwadratami, ułożonymi przypadkowo” Jeana Arpa, rysując wspólnie po kawałku Frankensteina z inspiracji Andre Bretona i innych, czyli „Postaci” oraz łączyliśmy dźwięki z elementami obrazu Elisabeth Murray „Zatańcz”   (aplikacja MoMA ArtLAB). Kreatywność była na bardzo wysokim poziomie! Świetnie się bawiliśmy!

Dziękujemy za pomoc Wojtkowi Rutkowskiemu oraz pracownikom Ogniska Wychowawczego w Jaworowej za udostępnienie sali komputerowej.