Spotkanie z Ewą Nowak

Młodzież z Gimnazjum nr 1 w Raszynie wzięła udział w spotkaniu z Ewą Nowak, które odbyło się 5 czerwca (w poniedziałek) o godz. 10:45 w czytelni biblioteki. Autorka ze swadą i humorem opowiadała o swoich książkach, w których pojawiają się trudne i istotne nie tylko dla młodych ludzi tematy, jak: nastoletnia ciąża, przemoc psychiczna w relacji chłopak-dziewczyna, nierówne traktowanie rodzeństwa w domu, konsekwencje niewinnych z pozoru kłamstw itp.

Ewa Nowak jest nie tylko pisarką, ale też publicystką i pedagogiem. Ma w dorobku około pięćdziesięciu książek, w tym wiele obyczajowych, poruszających problemy bliskie młodzieży: „Pajączek na rowerze”, „Bardzo biała wrona” (Książka Roku IBBY w 2009 r.), „Moja Ananke”, „Pierwsze koty”., czy ostatnio wydana „Błahostka i kamyk”. Napisała też „nie-poradnik”, czyli „Sekretnik”. Większość jej książek  można wypożyczyć w naszej bibliotece.