Wędrówki szlakiem roślin

W październiku i listopadzie br. bierzemy udział w projekcie „Wędrówki szlakiem roślin”, prowadzonym przez Fundację Edukacji Międzykulturowej. Skąd się bierze olej palmowy i jakie są globalne  skutki spożywania produktów, których jest składnikiem, jak kawa pokonała drogę z Afryki do Ameryki Południowej i dlaczego uważa się, że głównym pożywieniem większości ludzi na świecie jest ryż? Na te i inne pytania o pochodzeniu i wędrówce roślin, takich jak kukurydza, pomidory, ziemniaki, kapusta, len, owoce cytrusowe, ryż, herbata, kawa, kakaowiec, palma olejowa i pszenica postaramy się odpowiedzieć podczas warsztatów i spotkań, które się będą w tym czasie u nas odbywać:

13 października o 11:00 / biblioteka główna – warsztaty o wybranych roślinach jadalnych dla grupy przedszkolnej z Przedszkola nr 3 poprowadziła Agnieszka Dziarmaga-Czajkowska z FEM

16 października o 17:00 / filia – spotkanie z grą planszową „Wędrówki szlakiem roślin” dla dzieci z Ogniska Wychowawczego w Jaworowej poprowadziła Dagna Mach z GBP w Raszynie

27 października o 18:00 / biblioteka główna – spotkanie z Konradem Budzykiem, blogerem kuchni roślinnej (www.blendman.pl), autorem książki „Hummusy i pasty” (Flow Books, 2017). Wstęp wolny!

Projekt „Wędrówki szlakiem roślin” jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Partnerami projektu są także Gminna Biblioteka Publiczna w Brochowie, Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki, Biblioteka Publiczna Gminy Kampinos, Gminna Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej w Komorowie, Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice, Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn, Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance, Filia Próchenki, Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno.