Czytam sobie

1 października br. wystartowała w Filii w Jaworowej 3. edycja akcji „Czytam sobie”, propagująca wśród dzieci naukę samodzielnego czytania. Do udziału zapraszamy uczniów klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej.
Każdy, kto zgłosi się do Filii, będzie mógł wypożyczyć lub na miejscu czytać książki Wydawnictwa Egmont (ogólnopolskiego organizatora akcji) z serii „Czytam sobie”. Dla ułatwienia, książeczki z serii oznaczone są poziomem trudności: poziom 1 to „składam słowa”, poziom 2 „składam zdania”, poziom 3 „połykam strony”. Za każdą przeczytaną pozycję dziecko dostaje naklejkę, którą wkładamy do imiennej koperty i deponujemy w bibliotece.
Na koniec akcji (15 maja 2018 r., podczas Tygodnia Bibliotek), naklejki w kopertach zostaną przeliczone przez bibliotekarza Filii, Krystynę Zawadzką, a najaktywniejsi uczestnicy dostaną nagrody-niespodzianki.
Dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazane materiały promocyjne akcji!
Ambasadorzy akcji „Czytam sobie”:
Książki wywołują cudowne uczucia! Cieszę się, że udało mi się mojej córce zaszczepić miłość do książek.
– Borys Szyc, aktor
Zauważyłem, że w sporcie ważne jest czytanie. Poprawia koncentrację, skupienie, wyobraźnię. Czytałem w dzieciństwie i bardzo dużo na tym zyskałem. 
– Mateusz Kusznierewicz, sportowiec
Kiedy byłem mały i nauczyłem się czytać, zrozumiałem, że w książkach jest wszystko. Książki do dzisiaj są takim światem, który uwielbiam odwiedzać. Myślę, że bez nich byłbym człowiekiem bez wyobraźni.
– Wojciech Malajkat, aktor