Spotkanie z blogerem wege

W piątek, 27 października, o godz. 18:00 odbędzie się w w bibliotece spotkanie z Konradem Budzykiem: dietetykiem i autorem popularnego bloga o kuchni wegańskiej blendman.pl.

Podczas spotkania będzie można się dowiedzieć o tym, jak się odżywiać (i czego unikać), żeby zachować dobre zdrowie i sylwetkę. Nasz gość opowie też o swoich przepisach na pyszne potrawy z roślin oraz o tym, skąd pozyskiwać ekologiczne produkty. Będzie też można spróbować pysznej pasty, którą przygotujemy według jednej z jego receptur. Zainteresowanych gotowaniem potraw wegańskich odsyłamy do książki naszego Gościa, czyli „Hummusy i pasty”, w których zebrał najlepsze przepisy ze swojego bloga.

O naszym Gościu:

Rocznik 1993 r. Jak mawia, jego życie zawsze kręciło się wokół jedzenia i wątpi, żeby miało się to zmienić. Po ukończeniu liceum pracował przez moment w zakładach mięsnych, ale od kiedy został weganinem (w 2014 r.), postanowił zmienić zajęcie. Zatrudnił się w wegańskim barze i tam właśnie zaczął swoje eksperymenty z pastami. Stąd narodził się pomysł na bloga blendman.pl, który sukcesywnie prowadzi do dzisiaj. Obecnie studiuje dietetykę i
już niedługo zamierza otworzyć, wraz z rodziną, pierwszą wegańską restaurację na
Podhalu.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Wędrówki szlakiem roślin”, prowadzonego przez Fundację Edukacji Międzykulturowej, przy współpracy z wybranymi bibliotekami Mazowsza.