Biblioteka twórców: kongres

W dniach 23-24 listopada br. w łódzkiej Fabryce Sztuki odbył się 8. ogólnopolski kongres bibliotek publicznych, organizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Ponad 200 bibliotekarzy z całej Polski wzięło udział w warsztatach, prelekcjach, grywalizacji i sesjach niekonferencji. W kuluarach można było m.in. wypróbować drukarki 3D, sprawdzić, jak nowe technologie pomagają w uczeniu się najmłodszym, przekonać się, jak może działać biblioteczny makerspace. Nas też nie mogło tam zabraknąć! Reprezentantka Raszynoteki, Dagna Mach, przedstawiła w trakcie sesji dobrych praktyk prezentację „Tablety i inne nowe technologie w animacji i edukacji bibliotecznej”, podczas której opowiedziała o  działaniach z dziećmi i młodzieżą w bibliotece.