Grzegorz Kasdepke: spotkanie autorskie

Pomikołajkowo a przedświątecznie odwiedził naszą bibliotekę stuprocentowy bajkopisarz, czyli Grzegorz Kasdepke. Nasz gość jest autorem wielu opowiadań dla dzieci, m.in. o Detektywie Pozytywce (Detektyw Pozytywka, Nowe kłopoty detektywa Pozytywki, Pamiątki detektywa Pozytywki, Wielka księga detektywa Pozytywki), o rezolutnym przedszkolaku Kacprze i sympatycznych bliźniakach Kubie i Bubie (Kacperiada, Kacper z szuflady,  Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu, Słodki rok Kuby i Buby). Pisze też o dziecięcych emocjach (Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami, Kocha, lubi, szanuje, Serce i inne podroby).

W spotkaniu, które odbyło się 21 grudnia o  9:30 i 11:00 w czytelni biblioteki głównej, uczestniczyli uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raszynie. Dzieci były bardzo aktywne i zadawały Autorowi mnóstwo pytań! Podpowiadały też, co mógłby Pan Grzegorz napisać w przyszłości 🙂 Na koniec można było osobiście porozmawiać z pisarzem i poprosić o autograf 🙂