O tolerancji: warsztaty dla dzieci

22.11.2017 z o 16:00 odbyło się w Jaworowej kolejne już spotkanie z  afrykanistką i etnolożką Patrycją Kozieł, tym razem pod hasłem  AFRYKA-TOLERANCJA-WIELOKULTUROWOŚĆ. Uczestnicy zajęć, dzieci w wieku szkolnym, rozmawiały z naszym Gościem o tym, czym jest tolerancja, skąd się bierze rasizm i stereotypy. Pani Patrycja opowiedziała również o swoich wyprawach na Czarny Ląd. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, ale też dzieliły się swoją wiedzą o Afryce. Przeczytaliśmy wspólnie afrykańską bajkę o słoniku poszukującym przyjaciół. Pani Patrycja przywiozła afrykańskie piękne kolorowe stroje oraz przedmioty codziennego użytku. Mogliśmy ich dotykać i przymierzać. Spróbowaliśmy także jak smakują: grandila, kiwano, rambutan, fisalis, karambola, maniok, mango, papaja, granat, figi, pomelo i znane nam już wcześniej banany, granaty, ananas. Na koniec odbył się mini konkurs z rozpoznawania nazw afrykańskich owoców. Trafne odpowiedzi nagrodzone zostały książkami prezentami – bajkami międzykulturowymi.

Pani Patrycjo, serdecznie dziękujemy za spotkanie!