Badanie słuchu u dzieci

Jeśli Twoje dziecko ma skończone 5 lat i martwi cię to, że może mieć problemy ze słuchem, przyjdź na bezpłatne audiometryczne badania słuchu metodą Johansena! Przeprowadzi je Marta Kaczmarek – Terapeuta Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena IAS, terapeuta Integracji Sensorycznej. Badanie jest bezbolesne i trwa ok. 20 minut. Zapraszamy 2 marca od 16:00 do czytelni biblioteki głównej, przy ul. Poniatowskiego 20 w Raszynie. Obowiązują wcześniejsze zapisy: można zgłaszać się do nas pod nr tel. 22 720 03 81, e-mailowo: info@bibliotekaraszyn.pl i osobiście.

Pełną diagnostykę słuchu można przeprowadzić w Gabinecie Integracji Sensorycznej Sensoland (https://www.facebook.com/Sensoland/).

Więcej o metodzie dr Johansena:

Indywidualna Symulacja Słuchu dr K. Johansena IAS dla dzieci i młodzieży z trudnościami w słuchaniu, mówieniu i pisaniu to program terapeutyczny w formie indywidualnie filtrowanej muzyki instrumentalnej, nagrywany na płyty CD. Dziecko otrzymuje płytę do domu i słucha jej codziennie przez 10 minut przez słuchawki. Postępy terapii kontrolowane są co 4 do 8 tygodni (zależnie od wieku), za każdym razem dziecko otrzymuje nową specjalnie dla niego przygotowaną płytę CD z programem terapeutycznym. Program stymulacji trwa 6-10 miesięcy.

Terapia słuchowa poprawia nie tylko przetwarzanie słuchowe, ale również:

• Zdolność utrzymywania uwagi i koncentracji na wypowiedziach ustnych,
  • Czytanie,
  • Rozumienie mowy,
  • Artykulację,
  • Komunikację,
  • Samoocenę,
  • Harmonizuje napięcie mięśniowe co wpływa na postawę ciała,
  • Utrzymanie równowagi,
  • Koordynację ruchów,
  • Motorykę.

Metoda jest dedykowana osobom: