Być jak Maria: warsztaty

23 marca o 17:00 uczestnicy warsztatów „Być jak Maria” mieli okazję zostać bibliotecznymi szalonymi naukowcami! Podczas robienia eksperymentów, dowiedzieli się też co nieco o zjawiskach chemicznych i fizycznych. Czy można przebić jabłko plastikową słomką? Co się stanie jeśli wrzucimy mentosy do coli? Czym jest adsorbcja i efekt Tyndalla? Jak zrobić niepękające bańki mydlane? Tym i innym doświadczeniom patronowała sama Maria Skłodowska-Curie, której historię i osiągnięcia podczas zajęć także przybliżyłyśmy.

Warsztaty inspirowane książkami: „Idol. Maria Skłodowska-Curie” Justyny Styszyńskiej (Windokrąg, 2017) oraz „Droga do Nobla. Historia Marii Skłodowskiej-Curie” Ewy Nowak (Egmont, 2017) poprowadziła bibliotekarz Karolina Konofalska.