Słowiańska dobranocka

8 czerwca o godz. 18:30 w czytelni biblioteki odbędzie się „Słowiańska dobranocka”, czyli bajanie na dywanie!

Naszym Gościem będzie Witold Vargas, ilustrator książek, muzyk, opowiadacz, nauczyciel i współtwórca (wraz z Pawłem Zychem) „Bestiariusza słowiańskiego” i serii „Legendarz”.
Jak sam o sobie mówi, fascynację mitologiami ma we krwi. Urodził się w Boliwii i wychował przy babci Indiance, wciąż kultywującej tradycyjne wierzenia magiczne. Po przyjeździe do Polski, jeszcze jako dziecko, odkrył, że kultura magiczna u nas już zanika, choć twórcy, tacy jak Kazimierz i Włodzimierz Tetmajerowie (z którymi jest spokrewniony) włożyli sporo wysiłku w jej zachowanie oraz popularyzację. „Legenda Tatr” i „Na Skalnym Podhalu” zainspirowały go do tworzenia książek, opowieści oraz przedstawień opartych na naszej polskiej bogatej skarbnicy legend, tradycji i baśni.

Podczas spotkania Autor zaprezentuje magiczny świat stworów fantastycznych, które zostały opisane w „Bestiariuszu słowiańskim”. Nie zabraknie też humoru, tajemnic i ciekawostek z dziedziny ludowej kultury. Dzięki formie żywej opowieści będziemy mieli okazję poznać zapomnianą już nieco sztukę bajania, dodatkowo też zilustowaną muzycznie.

Na spotkanie zapraszamy zarówno dorosłych, jak i dzieci. WSTĘP WOLNY!

Po „Dobranocce” będzie można kupić książki Witolda Vargasa (w tym wspomnianą serię „Legendarz” oraz przeznaczone dla najmłodszego czytelnika „Stwory baśniowe małe i duże”)

„Słowiańska dobranocka” odbywa się w ramach akcji Noc Bibliotek 2018. Więcej o akcji na www.nocbibliotek.org