LETNIA RETROSPEKCJA: WYSTAWA

13 lipca o 18:00 w czytelni biblioteki głównej odbył się wernisaż wystawy „Raszyńska letnia retrospekcja”.

Na nasze zaproszenie przybyli zarówno zasłużeni dla rozwoju projektu Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej darczyńcy, jak i nowe osoby, zainteresowane historią naszego regionu. W tym kameralnym gronie wspominaliśmy początki prac nad archiwum i mówiliśmy o naszych planach na dalsze działania, mające na celu odzyskiwanie kolektywnej raszyńskiej historii.

Motywem przewodnim wystawy jest… lato. Na dwudziestu planszach znajdują się zdjęcia ilustrujące zarówno aktywny wypoczynek naszych mieszkańców, czyli  spacery, wycieczki, gry, jak i relaks na łonie natury. Fotografie pochodzą z zasobów naszego Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej, które dzięki aktywnemu wsparciu mieszkańców gminy, sukcesywnie się rozrasta (897 obiektów – stan na 16.05.2018). Wystawę można było oglądać w holu biblioteki do końca sierpnia 2018 r.