BAŚNIOWA ANIMACJA: WARSZTATY

Dzieci w wieku szkolnym (od 7 roku życia) zaprosiliśmy do udziału w warsztatach z animacji poklatkowej, które odbyły się w czytelni biblioteki głównej 21 września o 17:00.

Animacja poklatkowa to animacja składająca się z fotografii, wykonanych klatka po klatce – każde kolejne zdjęcie zawiera zmianę, małą ale widoczną (kolejny etap ruchu, lekkie przesunięcie). Zadaniem uczestników było stworzenie krótkiego filmu, który pokaże najważniejsze elementy klasycznych baśni (np. „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, „Mała syrenka” itp.), choć większość grup zdecydowała się na scenariusze oryginalne 😉 Wszystkie potrzebne materiały (papier, flamastry, kredki, elementy dekoracyjne) były na miejscu. Filmy rejestrowaliśmy na bibliotecznych tabletach.

Efekty prac trafiły na nasz kanał na YouTube:

A tak wyglądały prace nad filmikami: