BAŚNIOWA ANIMACJA: WARSZTATY

Dzieci w wieku szkolnym (od 7 roku życia) zapraszamy do udziału w warsztatach z animacji poklatkowej, które odbędą się w czytelni biblioteki głównej 21 września (piątek) o 17:00.

Animacja poklatkowa to animacja składająca się z fotografii, wykonanych klatka po klatce – każde kolejne zdjęcie zawiera zmianę, małą ale widoczną (kolejny etap ruchu, lekkie przesunięcie). Zadaniem uczestników będzie stworzenie krótkiego filmu, w którym pokażemy najważniejsze elementy klasycznych baśni (np. „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, „Mała syrenka” itp.). Wszystkie potrzebne materiały (papier, flamastry, postaci) będą dostępne na miejscu. Filmy będziemy rejestrować na bibliotecznych tabletach. Efekty prac trafią na nasz kanał na YouTube.