OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI: WYSTAWA

Wystawę, którą przygotowaliśmy na czas historycznej gry miejskiej „Radosna Niepodległa”, będzie można oglądać w holu biblioteki jeszcze do końca tygodnia, czyli do 16 listopada włącznie.

Na wystawie prezentujemy powiększone zdjęcia Ojców Niepodległości, czyli Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego i Ignacego Daszyńskiego, wraz z krótkimi życiorysami. Druga część wystawy to plansze, które przybliżają historyczno-społeczne przemiany okresu II Rzeczpospolitej, m.in. od-budowanie polskiej tożsamości, tworzenie państwa od nowa, zmiany społeczne, scalanie systemu edukacji, dbałość o rozwój sportu. Ta część została przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa” (www.niepodlegla.gov.pl).