SZABEL: WIECZÓR AUTORSKI

Szabel, czyli Bogumiła Maria Kędziora to członkini klubu literackiego „ Kaliope” działającego przy Centrum Kultury Raszyn. Od lat pisze poezje, ale dopiero od niedawna tę skierowaną do najmłodszych. Swoją pasją chętnie się dzieli, współpracując ze szkołami podstawowymi w Raszynie, Ładach i Mrokowie, gdzie uczestniczy w lekcjach i spotkaniach autorskich. Jest też autorką wierszy do przedstawień okolicznościowych i inspiracji plastycznych.

W wydanym w czerwcu 2018 tomiku zatytułowanym po prostu „Wiersze dla dzieci” pani Bogumiła zaprezentowała ponad 20 krótkich wierszyków o tematyce zwierzęcej i warzywnej, z zapowiedzią, że w poezji dziecięcej nie jest to jej ostatnie słowo. I tak, w grudniu 2018 doczekaliśmy się premierowego wydania kolejnej części „Wierszy dla dzieci”, tym razem poświęconej dziecięcym zabawom.

14 grudnia 2018, na spotkaniu autorskim wokół „Wierszy dla dzieci” cz. 2 poetka przeczytała nam nowe wiersze, a dodatkową atrakcją spotkania był występ Roksany Grodzickiej, młodziutkiej utalentowanej wokalistki. Bardzo dziękujemy licznym uczestnikom spotkania za obecność i ciepłe przyjęcie 🙂

Przygotowaną przez Autorkę wystawę ilustracji do książki można oglądać w holu biblioteki od końca roku 2018.