WOKÓŁ DEKALOGU / PEJZAŻ

6 lutego o 18:00 w czytelni biblioteki odbył się wernisaż wystawy „Wokół Dekalogu / Pejzaż” autorstwa Jolanty Mikuły, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prace malarskie, prezentowane na wystawie w holu biblioteki, można będzie oglądać do końca lutego 2019 r.

Kuratorem wystawy jest Elżbieta Kuczara, członkini Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Honorowy patronat nad wystawą objęła Rada Gminy Raszyn.

O Artystce:

Urodzona 28 września 1966 roku w Piasecznie. W 2018 roku otrzymała dyplom magisterski ( z wynikiem celującym) na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom wykonała w pracowni malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego, z aneksem z tkaniny wykonanym pod kierunkiem prof. Doroty Grynczel  i dr hab. Tomasza Milanowskiego. Wcześniej studiowała w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.

Mieszka i pracuje w Rybiu pod Warszawą. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, na jedwabiu i innych podłożach, a także kolażem, asamblażem, linorytem i fotografią.

Wystawy indywidualne:

2017 Poruszenia, Malarstwo na jedwabiu, Galeria Q, Centrum Kultury, Raszyn
2014 Debiuty, Galeria 022, Dom  Artysty Plastyka, Warszawa.
2014 Wszystko Zmienne, Galeria Młodych Twórców „Łazienkowska” , Warszawa

Wybrane wystawy zbiorowe:

2017 100% Silk, Malarstwo na jedwabiu, Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku
2016 ZPAMIG 2016, Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany, Warszawa
2016 Obraz. Struktura. Przestrzeń – Galeria Działań, Warszawa
2015  X Festiwal Otwarte Ogrody Milanówek 2015
2015 Struktury, Galeria Młodych Twórców „Łazienkowska”, Warszawa
2015 Co jest ważne, Galeria Skwer, Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, Warszawa
2014 Chapeau Bas, Galeria Styk, Akademia Sztuk Pięknych, Warszawa
2014  Miasto Gwiazd czyli Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk w Żyrardowie