PŁATKI WSPOMNIEŃ: WYSTAWA

W maju zapraszamy do oglądania „Płatków wspomnień” – wystawy malarstwa Joanny Czosneckiej-Kobryń. Artystka ukończyła Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego. Jej prace były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Bazylei, Londynie, Laag Keppel. Oprócz malarstwa para się także fotografią, projektowaniem strojów i biżuterii.

Podczas wernisażu, który odbył się 10 maja, obrazy przemówiły – poezjami Szabel – Bogumiły Kędziory i Dagny Mach. Można też było obejrzeć wyjątkową animację autorstwa Łukasza Góreckiego, inspirowaną obrazami Artystki.

Wystawa będzie prezentowana w holu biblioteki do końca maja br.

Wernisaż odbył się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego hasłem jest #biblioteka.