SZALONA HISTORIA KOMPUTERÓW

15 maja zagościł w naszych progach Marcin Kozioł, autor książek dla dzieci i młodzieży, m.in. lektury szkolnej (klasy 4-6) „Skrzynia Władcy Piorunów”, powieści „Tajemnica przeklętej harfy” (wpisanej na „Złotą Listę Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom”) i podróżniczej serii „Wombat Maksymilian” (Nagroda Magellan dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016). Pan Marcin, oprócz pisania, zajmuje się też zbieraniem starych komputerów – prowadzi rezerwat dla rzadkich komputerowych okazów! I o napisanej o tym książce – „Szalona historia komputerów” opowiadał zaproszonym uczniom klas siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej w Raszynie.

Spotkanie odbyło się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego hasłem jest #biblioteka

O autorze:

Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Pierwszą książkę (dla fanów mikrokomputerów) opublikował, w tajemnicy przed rodzicami, kiedy miał piętnaście lat! Jako szesnastolatek (i pierwszy Polak) został stypendystą szkockiej uczelni Gordonstoun – będącej pierwowzorem magicznego Hogwartu. Ukończył ją jeszcze przed Harrym Potterem 🙂 Dziś jest ekspertem w dziedzinie mediów elektronicznych. Jest też podróżnikiem. Zwiedził ponad 40 krajów, a teraz trenuje jeździectwo, by w siodle zwiedzić kolejny.