PARENTING HERO: KODY DO APLIKACJI

Jesteś rodzicem? Masz dziecko w wieku 2-7 lat? Chcesz rozwinąć i utrwalić swoje umiejętności wychowawcze? Jeśli tak, zgłoś się do biblioteki po bezpłatny kod otwierający dostęp do aplikacji Parenting Hero. Żeby skorzystać z tej możliwości, wystarczy posiadać urządzenie mobilne z systemem Android, pobrać tę aplikację z Google Play, kliknąć „kup za 9,99”, a następnie „zrealizuj kod” (tu wpisujemy otrzymany od bibliotekarza kod). Kody są ważne do kwietnia 2020.

Aplikacja Parenting Hero (zaprojektowana przez firmę MythicOwl) powstała w oparciu o treści zaprezentowane w książce Joanny Faber (córki Adele Faber) oraz Julie King „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2-7 lat”. Książka jest kontynuacją bestsellerowej serii „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Aplikacja zawiera wszystkie kluczowe metody prezentowane w książce i pozwala je utrwalić oraz przećwiczyć w innowacyjny sposób – za pomocą 17 interaktywnych scenek. Scenki są podzielone na 4 kategorie tematyczne: „Radzenie sobie z uczuciami”, „Zachęcanie do współpracy”, „Rozwiązywanie konfliktów” oraz „Wyrażanie pochwał i uznania”. W każdej kategorii znajdziemy kilka scenek obrazujących typowe sytuacje problemowe z dzieckiem w roli głównej. Po wstępie, zawierającym opis sytuacji, jesteśmy poproszeni o wybór preferowanego przez nas sposobu reakcji (spośród 3 opcji). Każdy wybór skutkuje odmiennym, dalszym ciągiem rozwoju sytuacji. Na końcu każdej scenki znajdziemy podsumowanie merytoryczne.