FRANCUSKI ROZDZIAŁ: SPOTKANIE

7 czerwca (piątek) o 18:00  w czytelni naszej biblioteki zagości romanistka Dorota Padzik, która zabierze nas w literacko-kulturową podróż po Francji.

Kiedy słyszymy „Francja”, większość z nas ma przed oczami wieżę Eiffla, bagietkę i beret. Natomiast francuska literatura kojarzy się z kilkusetstronicowymi, ciężkimi dziełami Victora Hugo i Marcela Prousta. Chciałabym pokazać Państwu, że Francja to kraj bardzo różnorodny, nowoczesny i zaskakujący. Północ i południe kraju to dwa różne światy, a we współczesnej literaturze coraz trudniej można znaleźć typowych bohaterów wywodzących się z burżuazji i utożsamiających wszystko to, co kojarzy nam się z tym krajem miłości i sztuki. Serdecznie zapraszam Państwa w podróż pełną zdjęć i książek. Mam nadzieję, że dzięki nim pokażę Państwu trochę inną Francję.

O naszym Gościu:

Język francuski towarzyszy mi prawie od zawsze. Jako przedmiot w szkole, obiekt badań i analiz w czasie studiów, narzędzie pracy, ale przede wszystkim jest to moja pasja. Z wykształcenia jestem romanistką oraz europeistką. Na co dzień uczę tego języka oraz pomagam innym nauczycielom doskonalić ich warsztat dydaktyczny. W wolnych chwilach podróżuję oraz prowadzę bloga „Francuski rozdział” na temat literatury francuskiej.

Po spotkaniu zapraszamy na francuski poczęstunek!