PSZCZOŁY: WYSTAWA

Jak skonstruowany jest ul? Z których roślin pszczoły najchętniej zbierają pyłek? Jak wygląda strój pszczelarza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znaleźć można w książce „Pszczoły” autorstwa Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego. Album składający się z ponad 30 kolorowych, kunsztownie zilustrowanych plansz zaprasza czytelników do świata pszczół: ukazuje ich budowę anatomiczną, hierarchię panującą w roju, proces wytwarzania miodu i wiele ciekawych informacji. Teraz ten fantastyczny świat pożytecznych owadów został przeniesiony na wielkoformatowe płócienne plansze! Wystawa została przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

W naszej bibliotece wystawa eksponowana będzie od 5 czerwca do końca lipca 2019. Zachęcamy do oglądania.