TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Jak co roku, w maju obchodziliśmy w naszej bibliotece Ogólnopolski Tydzień Bibliotek (8-15 maja). Hasłem tegorocznej, XVI już edycji, jest #biblioteka.

Harmonogram:

8 maja o 17:00 w bibliotece głównej, z zapisanymi wcześniej rodzicami spotkała się Justyna Goszczyńska-Prokopowicz, która poprowadzi warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny.

10 maja o 18:00 odbył się wernisaż malarstwa Joanny Kobryń pt. „Płatki wspomnień”. Podczas wernisażu można było obejrzeć animację multimedialną prezentowanych prac autorstwa Łukasza Góreckiego, posłuchać inspirowanych obrazami wierszy Bogumiły Kędziory i Dagny Mach, a także wziąć udział w konkursie.

14 maja o 16:00 w Filii w Jaworowej odbył się miniteatrzyk z udziałem podopiecznych Ogniska Wychowawczego w Jaworowej.

15 maja o 10:45 w bibliotece głównej zaproszone klasy 7 i 8 spotkały się z Marcinem Koziołem, pisarzem, znawcą mediów elektronicznych, właścicielem ”rezerwatu” dla starych komputerów, który opowiadał o swojej komputerowej pasji i zupełnie szalonej historii komputerów.

Również 15 maja, w Filii w Jaworowej ogłosiliśmy finalistów akcji „Czytam sobie… w bibliotece”, a najbardziej aktywnych małych czytelników nagrodziliśmy upominkami.