MONIUSZKO: WYSTAWA

Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, rok 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki, w celu uczczenia jego 200. rocznicy urodzin. Moniuszko był nie tylko wybitnym kompozytorem, dyrygentem, organistą, pedagogiem, ale przede wszystkim twórcą polskiej opery narodowej, jako autor m.in. „Halki” i „Strasznego dworu”. Z okazji tak zacnego jubileuszu, zapraszamy do oglądania w holu biblioteki wystawy poświęconej Moniuszce, przygotowanej przez Teatr Wielki – Operę Narodową. Wystawa będzie prezentowana od 5 sierpnia do 30 września br.

Serdecznie polecamy także zaglądać na www.moniuszko200.pl – znajdziecie tam Państwo kalendarz wszystkich wydarzeń organizowanych w ramach obchodów Roku Moniuszki w Polsce.