KREATYWNE LATO

„Kreatywne lato w bibliotece” to spotkania podczas których przetwarzamy materiały recyklingowe i wytwarzamy z nich coś nowego!

29 lipca / eko-decoupage – podczas spotkania nasz Gość Specjalny, czyli Dorota Betko z firmy Hetman opowiadała o segregowaniu śmieci, a następnie uczestnicy wykonali przyborniki na biurko z wykorzystaniem puszek. Ozdabialiśmy je techniką decoupage. Dla większości dzieci było to pierwszy kontakt z taką techniką zdobniczą, ale poradziły sobie całkiem nieźle.

5 sierpnia / papier&patyczki – podczas spotkania z patyczków po lodach wykonaliśmy zawieszki ze zwierzęcymi motywami. Posłużyły nam do tego papier kolorowy, brokat i inne artykuły dekoracyjne. Wykonaliśmy także sympatyczne sowy z tutek po papierze toaletowym.

W zajęciach udział wzięli uczestnicy „Lata z Kulturą” z Centrum Kultury Raszyn.