IRAN: PERSKIE OPOWIEŚCI

Czy z piasku można utkać dywan? Czy mleko może być czarne? Czy na kamieniu można usmażyć jajko? Czy kwiat może być droższy od złota? Czy na drzewach mogą rosnąć kamienie? Czy na deser można jeść mięso? Zapraszamy na wycieczkę do Iranu – kraju, gdzie to wszystko jest możliwe. Odwiedzimy miasto, które Irańczycy nazywają Połową Świata i dowiemy się, co tam robił mały Abramko – żydowski chłopiec z Warszawy; będziemy bać się, wędrując przez porastający północ Iranu nawiedzony las; poznamy sługę, któremu królowie nie dorastali do pięt i, być może, przechytrzymy kilka diabłów i ubijemy jakiegoś demona.

Naszym Gościem będzie Albert Kwiatkowski, iranista, autor, tłumacz literatury, przewodnik, zajmujący się też opowiadaniem i teatrem. Iranem, i szerzej Orientem, zajmuje się zawodowo i hobbystycznie ponad 20 lat. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Grupa Studnia O. – najstarszą polską grupą opowiadaczy. Współprowadzi wpisany na listę UNESCO turecki tradycyjny teatr cieni (Karagoz), do którego pisze polskie adaptacje przedstawień dla dorosłych i dzieci.

Po spotkaniu możliwość zakupu „Złotego ptaka” – zbioru baśni perskich w wyborze, tłumaczeniu, adaptacji i opracowaniu naszego Gościa.

Spotkanie odbędzie się 18 października (w piątek)o godz. 18:00 w czytelni biblioteki (ul. Poniatowskiego 20). Serdecznie zapraszamy dorosłych i dzieci. Wstęp wolny!