POWSTANIE WARSZAWSKIE: MALARSKIE IMPRESJE

8 października 2019 w naszym holu pojawiła się nowa wystawa, którą organizuje Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Raszynie. Wystawę malarstwa, grafiki i kolażu zatytułowaliśmy „Powstanie Warszawskie: malarskie impresje”.

Na wystawie prezentujemy około 30 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych. Ekspozycja jest swego rodzaju hołdem środowiska artystycznego stolicy, złożonym uczestnikom bohaterskich walk z sierpnia 1944 r. Autorami prezentowanych obrazów są artyści zrzeszeni w Warszawskim Stowarzyszeniu Plastyków. Kuratorem wystawy jest Adam Piotr Rutkowski, artysta malarz, Prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków.

Wystawę swoim patronatem objęła Rada Gminy Raszyn.

Ekspozycję będzie można oglądać do 4 listopada br.

Serdecznie zapraszamy Państwa na finisaż, który odbędzie się 4 listopada (poniedziałek) o 17:00 w bibliotece głównej (ul. Poniatowskiego 20). Wstęp wolny!