JUSTYNA BEDNAREK: WARSZTATY SKARPETKOWE

Justyna Bednarek, romanistka, dziennikarka, autorka książek była naszym Gościem 29 października 2019! Spotkanie oparte było na poczytnej trylogii Autorki o skarpetkach („Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)” i „Banda Czarnej Frotte”)

Do udziału w inspirowanych skarpetkowymi przygodami warsztatach zaprosiliśmy jedną z klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raszynie.

O naszym Gościu:

Justyna Bednarek jest romanistką, przez lata pracowała jako dziennikarka i redaktorka.  Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” z ilustracjami Daniela de Latour zostały uznane najlepszą książką dziecięcą 2015 roku w konkursie Empiku „Przecinek i Kropka”, zdobyły też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. W kwietniu 2017 ukazał się drugi tom skarpetkowych przygód: „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”, a w tym roku wyszedł trzeci tom pt. „Banda Czarnej Frotte”. Kolejna książka – „Pięć sprytnych kun” – również była nominowana w konkursie Książki Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY. Bajki muzyczne pt. „W to mi graj”, zilustrował sam mistrz Józef Wilkoń, z czego Autorka jest niesłychanie dumna. Jesienią 2017 r. ukazał się „Pan Kardan i przygoda z vetustasem”, który w tymże roku zdobył Nagrodę Koziołka Matołka, czyli Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Jak przyznaje Autorka, jej ulubioną książką jest jednak „Babcocha” (wyd. 2018), w której główną rolę gra dobrotliwa czarownica, odmieniająca życie mieszkańców Grajdołka. Justyna Bednarek pisze też książki do słynnej serii wydawnictwa Egmont „Czytam sobie…” („Cuda z mleka. Pankracy i Tatarak na tropie bakterii”, „Muffiny Eufrozyny”, „Pora na pomidora (w zupie)”, „Wielki bal Smerfetki”, „Witajcie w Ponyville”, „Serce”, „Wyprawa”).